Bloody Rose
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG REAL.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 I can resist everything except temptation.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Han Seung Hwa

Han Seung Hwa


Mesaje : 15
Data de inscriere : 28/03/2012

I can resist everything except temptation. Empty
MesajSubiect: I can resist everything except temptation.   I can resist everything except temptation. EmptyMier Mar 28, 2012 11:40 am

Intru plictisit in apartament ,dupa o sedinta foto pentru o revista care cica este importanta.Nu prea imi pasa mie de astfel de prosti dar nu intelegeam de ce continui sa ma tin de acest lucru daca tot il consideram o prostie.
Imi las bagajele langa usa si merg sa inspectez camerele ,era un apartament destul de mare , aveea doua camere ,care erau mobilate .Iar din cate am inteles de la marea doamna adica mama mea ,trebuie sa impart acest apartament cu un el sau o ea ,cine stie .
M-am schimbat de hainele obositoare care erau in pas cu moda de acum .Mi-am luat niste haine mai comode cu totul diferite fata de cele pe care le purtam.
Mergand in bucatarie cu gandul de a imi lua o cafea ,deobicei beau cafeau de dimineata insa in acesta dimineata am fost plecat si nici nu am avut timp.
Am luat o cana de pe raft si aveeam intentia sa imi pun cafea dar se pare ca nu este .Probabil ca acum va trebui sa o fac de unul singur .Nu eram un talent inascut la bucatarie dar o cafa stiu si eu sa fac .
-Este deja ora 01:03 si inca nu venise colega sau colegul ,era destul de tarziu pentru a-mi savura cafeaua .Si nu cred ca o sa apara cineva la ora asta probabil ca maine imi voi cunoaste vecina de apartament sau vecin.
Sus In jos
Kim Jung Ah

Kim Jung Ah


Mesaje : 15
Data de inscriere : 23/12/2011
Localizare : Neverland ~

I can resist everything except temptation. Empty
MesajSubiect: Re: I can resist everything except temptation.   I can resist everything except temptation. EmptyMier Mar 28, 2012 12:18 pm

Isi trase dupa ea bagajele usor iesind din aeroport facand cu mana unui taximetrist.Isi lasa bagajele in porbagaj luand doar geanta cu ea dupa care urca in m asina alaturi de sofer.Scoase din geanta o foaie de hartie dandu-i-o soferului aratandu-i o adresa,era apartamentul unde avea sa stea de acum inainte alaturi de un coleg sau o colega.Taximetristul zambi calm spunandu-i ca este o zona destul de rezidentiala,cu apartamente destul de mari,luxoase si instarite.
Ajunse in cinci minute,ii plati taximatristului dupa care cobora din taxiu ducanduse catre porbagaj pentru a-si lua bagajele,se uita zambind privind inaltul complex de apartamente dupa care deschise usa incepand sa urce scarile.Se intreba daca are coleg sau colega,era o intrebare destul de interesanta insa avea sa vada cat de curand,era foarte tarziu dar chiar si asa spera sa nu deranjeze pe nimeni.Se opri in fata usi aratate pe foaia ciocanind usor stand in dreptul usi.Incepu sa bata usor din picior miscandu-si capul peste tot cercetand holul complexului.
Sus In jos
Han Seung Hwa

Han Seung Hwa


Mesaje : 15
Data de inscriere : 28/03/2012

I can resist everything except temptation. Empty
MesajSubiect: Re: I can resist everything except temptation.   I can resist everything except temptation. EmptyMier Mar 28, 2012 12:49 pm

M-am resemnat ca nu aveam nici un strop de cafea si mi-am luat un pahar de apa pentru ca altceva de baut sigur nu as fi gasit prin apartamnet.Nu ar trebui sa imi plang de mila pentru ca este vina,trebuia sa ma fi gandit ca intr-un apartament noua nu aveam cum sa gasesc ceva de baut mai ales cafea.
Puteam sa o fac singur dar nu aveam cele necesare,si imi era si lene sa merg sa caut un magazin care sa fie deschis la ora asta.M-am multumit cu un pahar de apa,oricum la ora asta era si el bun,macar asa nu mai stau toata noaptea treaz.
Ar trebui sa imi schimb obiceiul asta de a bea cafea la orice ora aveam chef,bine deobicei o beau dimineata dar cum nu am avut timp nu aveam ce face si cateodata mai sar peste obiceiul de a bea cafea doar dimineata.
Cafeau pentru mine este ca si un drog nu pot rezista fara sa o beau,am incercat de multe ori sa ma las dar fara rost.
Aud cateva batai in usa,imi pun paharul cu apa pe masa si ma indrept inspre usa,e posibil ca la ora asta sa fi venit colegul sau colega de apartament,poate ca da poate ca nu dar cine altcineva ra fi putut sa fie nimeni.
Apas incet pe clanta si deschid usa,zaresc in fata ochilor o fata cu parul de culoarea satena si cu o foaie in mana,probabil ca ea este noua mea colega.
Ma asteptam sa am un coleg,nu ca am ceva cu fetele dar daca apartamentul a fost luat de mama imi vine cam greu sa cred ca ea a lasat o fata sa imi fie colega de camera.
Deobicei nu ii placea sa ma vada inpreajma fetelor din cauza ca era sigura ca daca o sa am o relatie mai serioasa o sa ma abat de la munca.
Oricum nu o ascultam ce zicea,si am avut cateva relati dar toate au fost de scurta durata din pacate pentru mine.
-Tu trebuie sa fie colega mea de apartament nu? O intreb pe fata pentru a fi sigur ca ea este si sa nu fac greseala de a primi un strain in casa in locul celei/celui care trebuie sa vina.
-Daca da atunci te poftesc sa intri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I can resist everything except temptation. Empty
MesajSubiect: Re: I can resist everything except temptation.   I can resist everything except temptation. Empty

Sus In jos
 
I can resist everything except temptation.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bloody Rose :: Oraşul :: Apartamente :: Experience is the name everyone gives to their mistakes.-
Mergi direct la: