Bloody Rose
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG REAL.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 The poison say just all.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kim Jung Ah

Kim Jung Ah


Mesaje : 15
Data de inscriere : 23/12/2011
Localizare : Neverland ~

The poison say just all. Empty
MesajSubiect: The poison say just all.   The poison say just all. EmptyMier Mar 28, 2012 10:51 am

"Da bine numai daca numai ma sacai atat" tasta rapid dandu-si ochii peste cap trantind telefonul de salteaua moale a patului ducanduse in fata oglinzii.Isi duse tigara in mana stanga lasand mana in jos cu mana dreapta ciufulindu-si parul privindu-l din toate colturile,poate era egoista insa era meseria ei si ea alegea ce vrea sa cante si ce nu.Stinse tigara in scrumiera de pe toaleta,intorcanduse cu fata catre pat auzindu-si telefonul bipait si vibrand din nou.Da ,avea oricum sa mearga sa inregistreze acea melodie,asta era,pur si simplu avea ea ghinionul de a canta orice nu doar ceea ce ii place,insa avea un timbru foarte special cu ajutorul careia putea canta orice gen de muzica.Isi trase rapid pe ea un maieu,jeansii pe care ii avea pe ea nederanjand-o deloc,pe ea nu,insa pe cei de la studio ii deranja ei zicand ca sunt prea ruptii chiar daca chestia asta era adevarata.
Isi lua chitara in spate si pachetul de tigari alaturi de telefon in buzunarul jeansilor,se indrepta spre uusa inchizandu-si camera alergand pe scari fiind gata sa alerge pentru a ajunge mai repede si a scapa mai repede.
Isi simtea chitara grea in spate insa chiar nu ii pasa,trecu cateva strazi dupa care ajunse in fata studioului intrand inauntru.Saluta lumea urcand scarile catre studio.
-Si cand scap de aici? zise dandu-si ochii peste cap si chitara jos din spate privindu-i fix pe cei doi baietii.Adora sa cante insa ce ii placea ei nu ce o obligau alti,doar pentru a aveai ei placerilor ei materiale.
Sus In jos
Kim Park Seung
Admin
Kim Park Seung


Mesaje : 63
Data de inscriere : 23/12/2011

The poison say just all. Empty
MesajSubiect: Re: The poison say just all.   The poison say just all. EmptySam Mar 31, 2012 1:19 am

  • Nici nu mai ştia de când nu a mai dat pe acasă. Era sigur că Avery este îngrijorată peste poate, la fel de îngrijorată pe cât de furioasă că nu a dat nici un semn de viaţă, dar tot nu se putea întoarce încă. Studioul este, după fiecare minut, tot mai mic. Dar trebuie să termine de făcut asta. Îşi ciufuleşte părul, dându-şi două şuviţe rebele din ochi. Este transpirat şi obosit, dar nu se poate opri. Trebuie să îi iasă perfect dansul ăsta. Totuşi, ar merita o pauză de două minute.
    Se trânteşe pe scaunul tare de lângă masa micuţă pe care a înghesuit în jur de douăzeci de pahare de cafea, cinci doze de bere şi câteva sticle de apă. Ia fiecare doză în mână în căutarea acelui lichid auri amar care îl va salva. Dar nu mai este nicăieri.
    ” Draci! ” se aude glasul lui răsunând cu o intensitate fenomenală în camera goală.
    Oftează, lăsându-şi capul pe spate, expirând prelung. De când a devenit atât de obsedat de dansul acesta? Cum două zile nici nu îi păsa dacă îl va face până la urmă, sau dacă nu. ” Este o provocare... ”. Cum să nu. Dar cine i-a spus asta? Nici măcar asta nu îşi mai aduce aminte. În buzzunar, telefonul zace fără viaţă. L-a închis acum vreo cinci ore. Îi e frică să îl deschidă. Îi e frică să bănuiască de câte ori l-au sunat. Îşi examinează ceasul de la încheietură. Este patru dimineaţa?! Se ridică, înjurând fluent pe coreeană, vrând să fie sigur că nu lasă nicio înjurătură nerostită. Îşi scoate telefonul din buzunar, dar îl pune înapoi în următoarele câteva secunde.
    ” La naiba! ” spune, lovind cu pumnul masa, dărâmând cam tot ce se afla pe ea.
Sus In jos
Kim Jung Ah

Kim Jung Ah


Mesaje : 15
Data de inscriere : 23/12/2011
Localizare : Neverland ~

The poison say just all. Empty
MesajSubiect: Re: The poison say just all.   The poison say just all. EmptySam Mar 31, 2012 1:58 am

  • Se incrunta brusc auzind atata zgomot din camera de coregrafi. Zambi calm in sinea ei dandu-si seama cine putea fi,parca vorbele impresarului ei si acelor nesuferiti pentru ea nici numai existau se gandea doar ce facea El sau mai bine zis ce tot darama pe acolo de se auzea in acel hal.Isi dadu brusc ochii peste cap facandu-le cu mana in semn de "pa" impresarului si celorlalti oamenii pe care nici ca ii mai vazu insa care o vroia pe ea int-o reclama.
    "Jun ! Unde te duci ? " zise impresarul nervos facandu-i cu ochii spre cei doi oamenii care ii explicase ei despre reclama.
    " Undeva. " zise scurt intr-un singur cuvant,nu ii pasa ca ei sa stie.Era nervoasa ca ei ii ignorara si intrebarea cand avea sa scape de aici,era satula sa primeasca ordine.Incepu sa mearga usor fara sa priveasca in spate catre camera de coregrafi.Se rezema de usa privindu-l insistent amuzata.
    -Yoh. zise strigandu-l parca vrand sa ii atraga atentia.Pur si simplu asta era obiceiul ei pentru ea practic insemna "salut". Intra in camera privind acea usa incruntanduse brusc.
    -Calmeaza-te si ia-o usor. zise oftand lung ducandu-si mainile in san urand sa il vada in aceasta stare.
    -Macar tu nu trebuie sa canti ceva din ani 80 si sa faci o reclama idioata la lenjerie intima ! zise maraind dandu-si ochii peste cap asezanduse la scaunul de langa el.
Sus In jos
Kim Park Seung
Admin
Kim Park Seung


Mesaje : 63
Data de inscriere : 23/12/2011

The poison say just all. Empty
MesajSubiect: Re: The poison say just all.   The poison say just all. EmptySam Mar 31, 2012 7:10 am


    Se uită încruntat la Jung Ah. Trebuia să apară şie a de udenva. Îi auzii paşii de pe hol, dar sperase, cumva, să nu vină la el. Nu avea şanse la asta. Era ca şi cum s-ar fi rugat să ningă în deşert. O aberaţie. Se întoarce spre ea schiţând un zmbet strâmb, oarecum. Nu era el, în aceste clipe. Este un Park Seung obosit, pe jumătate extenuat, iar pe cealaltă jumătate mort, care îşi face griji despre cineva care îşi face griji despre el. O priveşte încruntat,a scultând-o cum i se plânge. Ce îi pasă lui despre cum ea trebuie să pozeze în lenjerie intimă pentru nu ştie el ce revistă. Oftează.
    ” Sunt foarte calm. ” minte el cu neruşinre în faţa ei, ştiind oricum că nu are nicio şansă. ” Am alunecat, atâta tot. ” ” Mental. Am alunecat mental. ” adaugă în mintea lui, enervat. ” Mersi oricum că îţi faci griji pentru mine. „
Sus In jos
Kim Jung Ah

Kim Jung Ah


Mesaje : 15
Data de inscriere : 23/12/2011
Localizare : Neverland ~

The poison say just all. Empty
MesajSubiect: Re: The poison say just all.   The poison say just all. EmptySam Mar 31, 2012 9:05 am

  • -Am zis eu ca imi pasa ? zise ridicand o spranceana in sus afisand un zambet rautacios pe chip. Ma deranjeaza doar ca distrugi locul unde trebuie sa repet si eu. zise cu o fata serioasa oftand dupa care mai privi odata masa care acum arata atat de deplorabil.
    -Pe bune calmeaza-te. Ai talent,poti,exerseaza mai mult dar nu fi Super man si nu incerca sa daramni toata sala. zise incepand sa rada.
    Chiar daca parea rautacioasa ceea ce zicea era adevarat si mai era adevarat si faptul ca ea oricum era o persoana rautacioasa asa ca oricum ce mai conta? Ea se comporta cum stia mai bine si cum ii venea nu avea de gand vreodata sa se poarte frumos cu cineva cand nu avea chef.
Sus In jos
Kim Park Seung
Admin
Kim Park Seung


Mesaje : 63
Data de inscriere : 23/12/2011

The poison say just all. Empty
MesajSubiect: Re: The poison say just all.   The poison say just all. EmptyDum Apr 01, 2012 12:25 am

  • Nu, se vede pe chipul tău că îţi pasă. gândeşte, ignorând faptul că Jung Ah încearcă să facă pe deşteapta. Nu ar trebui să îi pese şi lui că ea i-a făcut capul praf în acele zile de fericire în care au făcut un duet? Oftează, aşezându-se pe scaun. O priveşte în continuare pe şatenă, aşteptând ca ea să termine. Oh, ce îl enervează genul acesta de fete. Îşi petrece mâna prin breton, zâmbind când aceasta termină.
    " Oh, credeam că pot face ce vreau eu... " spune, ridicându-se, venind către fată.
    Nici el nu tşie ce are în cap. Este atât de obosit că nu mai ştie nici ce gândeşte. Oftează, dându-i două şuviţe de păr din ochi, apoi scuturându-şi capul, aducându-şi amitne cât de tare îl doare gâtul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





The poison say just all. Empty
MesajSubiect: Re: The poison say just all.   The poison say just all. Empty

Sus In jos
 
The poison say just all.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bloody Rose :: Cãminul Trine :: Studioul de înregistrãri-
Mergi direct la: