Bloody Rose
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG REAL.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Let's do it

In jos 
AutorMesaj
Jin Gook

Jin Gook


Mesaje : 3
Data de inscriere : 02/04/2012

Let's do it Empty
MesajSubiect: Let's do it   Let's do it EmptyLun Apr 02, 2012 8:05 am

  • Oftă încet şi îşi scutură capul, ridicându-se din pat. Privi cu lehamite ceasul de pe perete şi când văzu cât este ora, îşi trânti o palmă peste frunte.
    -Nu din nou! se plânse şi începu să-şi dea hainele cu care stătuse până atunci. Îşi deschise dulapul şi începu să caute nişte haine potrivite pentru vremea de afară. Ploua. Se cutremură strâmbând uşor din nas, pentru că nu-i plăcea frigul. Trase aer în piept şi îşi luă rapid pe el o pereche de blugi negri, o bluză tip hanorac, de culoare grii şi o geacă de pielea neagră. Se încălţă cu o pereche de teneşi şi apoi îşi căută rapid chitara acustică, băgând-o în husa ei. Îşi ciufuli părul şi după ce-şi luă telefonul, cheile şi portofelul, ieşi din camera lui coborând scările rapid.
    -Am plecat mamă. Hyeon trebuie să ajungă, strigă şi intră în bucătărie, sărutându-şi mama pe obraz. Aceasta zâmbi slab, iar pentru o clipă, Jin observă cât de îmbătrânită era şi cât de mult o afecta boala. Ochii lui deveniră trişti, deşi încă zâmbea, nedorind să o supere. Ieşi rapid din încăpere şi după ce se asigură că mama sa nu-l vede, când ieşi afară, lovi puternic cu pumnul în gardul din beton, reuşind să se rănească. Îşi muşcă buzele, murmurând ceva, şi scoase un şerveţel, înfăşurându-şi pumnul însângerat. Urcă în maşină şi demară în viteză, privind întunecat parbrizul. Auzi telefonul dar nu răspunse, fiind prea ocupat să se gândească la un tratament pentru mama lui. Opri în faţa studioului, ştiind că probabil, fata căruia îi preda lecţii de chitară îl aştepta. Se grăbi să intre înăuntru, căci nu avea chef să stea toată ziua ud. Urcă scările, mormăind răspunsuri seci la saluturile colegilor lui şi intră într-o încăpere, schiţând un mic zâmbet când o văzu pe "eleva" lui.
    -Îmi pare rău că am întârziaz, spuse şi îl ciufuli pe puştiul ce era fratele fetei. Îşi scoase chitara şi se aşeză jos, făcându-i semn tinerei să-l asculte, apoi începu să cânte câteva note.
    -Acum încearcă tu. Ţine degetul bine pe coardă şi atinge-le pe celelalte încet, zise calm, urmărindu-i mâinile, mulţumit că se descurca bine, din prima.

    Spoiler:
Sus In jos
 
Let's do it
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bloody Rose :: Cãminul Trine :: Studioul de înregistrãri-
Mergi direct la: