Bloody Rose
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG REAL.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ~My passion~

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Lee Da Reira

Lee Da Reira


Mesaje : 20
Data de inscriere : 28/03/2012
Localizare : Over the rainbow<3

~My passion~ Empty
MesajSubiect: ~My passion~   ~My passion~ EmptyVin Mar 30, 2012 6:07 am

Stateam in camera singura.Nu stiam unde imi este colegul de camera dar poate ca voi afla cand va vrea el sa aflu.Nu prea imi pasa....nu puteam sa il controlez.Avea si el o viata,plus...nu eram impreuna pentru a stii unde este.M'am intins pe canapea si am dat drumul la televizor.Sincer...m'am atasat putin de tip,de cand sta in camera si sincer este foarte de treaba si te atrage ceva la el.Am oftat usor.Nu puteam sa ma indragostesc de el,as fi totul nebuna daca as face lucrul asta.am dat drumul la televizor si am inceput sa butonez.Hmm...ca de obicei nu era nimic interesant.Am mutat pe canalul de muzica si am inceput sa cant odata cu melodia.Doar...eram singura deci nu era nici o problema in chestia asta.Era talentul meu si nu vroiam sa il ascund de cineva.Cantam si am simtit o prezenta.Cand m'am uitat prin jurul meu l'am vazut pe Blaze cum incepu sa dea cu labuta pe canapea.Am zambit dulce si m'am pus turceste pe pat,pe Blaze punandul pe picioarele mele.I'am zambit usor si am inceput sa il mangai usor.Ce fiinta mica si superba poate fi catelusul acesta.Deja imi imaginez si momentul in care Sebastian mi l'a adus intr'o cutie cu o fundita pe ea.Ahhh ce vremuri frumoase.Deja imi era dor de fratele meu,dar Blaze mereu imi aducea aminte de el si de dragostea pe care mi'o poarta si mi'a puratato mereu. Ceea ce simt sunt niste lucruri superbe,pe care nu le pot scoate din sufletul meu.Am zambit nostalgic si am continuat sa cant avand in minte cateva imagini:cele din copilarie,momentul de fata,Aiden si Sebastian.Atat,este tot ce aveam in minte dar asta nu mai conta acum.... trebuia sa fiu fericita si sa imi continui cantecul.
Sus In jos
Gauthier Aiden.

Gauthier Aiden.


Mesaje : 15
Data de inscriere : 28/03/2012
Localizare : Land of Joyness.

~My passion~ Empty
MesajSubiect: Re: ~My passion~   ~My passion~ EmptyVin Mar 30, 2012 6:47 am

Păşi pe scările din beton destul de repede, fiind ud leoarcă. Afară ploua cu găleata iar ameţitul îşi uitase chiar şi jacheta potrivită pentru o astfel de vreme, dar la câte probleme mai avea pe cap chiar nu mai ţinea cont de vreme sau măcar ceea ce purta. Purta un tricou gri, având desenate fel de fel de caricaturi pe acesta, blugi negri, un sacou de aceeaşi non-culoare şi eternii adidaşii. Părul şaten, având şi nuanţe uşor-uşor aurii, îi era ud şi ciufulit, însă acea imagine îi prindea chiar bine. Tocmai reuşise să-şi achiziţionese o chitară, lucru pentru care deja o căra în spate într-o husă neagră, şi nerăbdător fiind, deja se imaginase după o baie lungă şi fierbinte şi bineînţeles după o masă copioasă alături de colega sa de cameră, Reira, stând pe canapeaua din sufragerie, cu noua sa chitară în braţe.
Imaginile nu se derulau în mintea sa decât pentru câteva secunde căci tocmai ajunse la etajul corespunzător, însă începu să se caute prin buzunare după chei. Deşi era ameţit şi uita să-şi ia şi pe vremea geroasă fularul sau o caciulă, de data aceasta nu uitase pe unde îşi "amplasase" şi cheile. După ce ajunse în dreptul uşii, deschise imediat obiectul de lemn şi pătrunse încet înăuntru, pentru a nu face prea multă mizerie dat faptul că afară ploua torenţial iar dânsul era ud până la piele.
- Bunăă! se auzi glasul vesel şi plăcut al lui Aiden, veşnicul său ton pe care-l folosea în marea majoritate a timpului, şi cu greu îşi dădu chitara jos din spate. Închise în urma sa uşa, şi pentru câteva secunde îşi ciufuli puternic părul, căci nu putea scăpa prea uşor de acest tic.
Sus In jos
Lee Da Reira

Lee Da Reira


Mesaje : 20
Data de inscriere : 28/03/2012
Localizare : Over the rainbow<3

~My passion~ Empty
MesajSubiect: Re: ~My passion~   ~My passion~ EmptyVin Mar 30, 2012 7:01 am

Am continuat sa cant in liniste.Nu am auzit deloc usa cum se deschise.Blaze se culcase pe picioarele mele si am tresarit usor cand i'am auzit vocea lui Aiden.
-Ohh la naiba,Aiden,m'ai speriat,spun eu oftand usor
Blaze isi ridica capul si urechile le ciuli.A sarit jos si s'a dus pana la Aiden.S'a pus pe gresia din fata usii si a inceput sa se planga,ca si cum ar fi dorit ca baiatul sa il i'a in brate.M'am ridicat si eu de pe canapea si m'am dus pana la usa.M'am rezemat de tocul usii si l'am analizat pe Aiden.Era ud,chiar foarte ud si foarte ciufulit.Am inceput sa rad si am vazut un obiect in spatele lui.Hmm..se pare ca baiatul isi luase chitara de mult dorita.
-Hmm..se pare ca Aiden si'a gasit iubita.Acum vei sta numai cu ea si iti vei arata adevarata dragoste,spun eu chicotind usor
Stiam de mult de chitara pe care baiatul dorea sa si'o ia.Comentariul meu a fost unul amuzant,dar totusi paream geloasa.Nu prea mi'am ales bine cuvintele si modul de exprimare dar ce mai conta?Baiatul a venit acasa deci va trebui sa ma apuc de gatit,pentru ca astazi vroiam sa ii gatesc fabuloasele mele spaghete.
-Aiden,dute si fa un dus pana cand termin eu de gatit.Ti'am pregatit o surpriza...si nu ma refer la otrava in mancare.Poti sa il iei pe si Blaze cu tine,vad ca a inceput sa te iubeasca foarte mult,spun eu uitandu'ma intr'un mod malefic la el.
Sus In jos
Gauthier Aiden.

Gauthier Aiden.


Mesaje : 15
Data de inscriere : 28/03/2012
Localizare : Land of Joyness.

~My passion~ Empty
MesajSubiect: Re: ~My passion~   ~My passion~ EmptyVin Mar 30, 2012 7:14 am

Tânărul îşi ridică ochii negri şi profunzi, reuşise să o privească pe Reira printre gene şi atunci îşi frecă uşor ochii cu podul palmelor căci din cauza apei care îi intrase în privire, nu mai vedea atât de bine.
- N-am vrut să te sperii! spuse cu părere de rău, dar urmă imediat un surâs şi atunci reuşi să se descalţe, lăsându-şi adidaşii lângă uşă, căci nu îndrăznea să meargă prin casa curată în modul acela. Parcă aş fi avut mlaştină în papuci... făcu un mic comentariu Aiden, mai mult mormăind dar tot la fel de vesel, şi atunci îşi îndreptă din nou atenţia către Reira când îi auzi vocea, remărcile şi clătină amuzat din cap.
- Ăhă, cu siguranţă ea e noua iubită! începu să râdă G. de vorbele fetei şi îşi dădu încet şi cu grijă sacoul jos. Tricoul deja era lipit de trupul său, însă când îşi coborâ privirea către Blaze, îşi aduse aminte de micul său căţeluş, shar-pei, Gaho. Ascultând-o în linişte pe tânără, mări uşor ochii când auzi vorba de gătit, căci în mare parte el se ocupa de astfel de lucruri şi nu permitea multora să prepare ceva.
- Nu vreau să te deranjezi.. ooori, pregătim împreună după ce ies de la duş. Ce zici? Şi am încredere că nu pui otravă, nu cred că îţi sunt aşa antipatic! zâmbi larg şi şarmant Aiden, atingând-o jucăuş pe vârful nasului şi uşor-uşor, se îndreptă către dormitorul lui, unde se afla şi leneşul de Gaho ce trăgea un pui de somn.
Sus In jos
Lee Da Reira

Lee Da Reira


Mesaje : 20
Data de inscriere : 28/03/2012
Localizare : Over the rainbow<3

~My passion~ Empty
MesajSubiect: Re: ~My passion~   ~My passion~ EmptyVin Mar 30, 2012 8:18 am

L'am ascultat cu atentie si am inceput sa rad cand am auzit de noua lui iubita.Pacat,ca nu era altcineva si trebuia sa fie chiatara,dar ma rog.M'am uitat la el si am vazut cum era de ud.Ohh doamne.Arat sexy dar totusi....trebuie sa ma duc cu gandul in alta parte.Am vazut cat de surprins a fost cand am zis ca voi gati eu...dar totusi am zambit dulce.I'am auzit si ultima replica iar dupa a plecat spre camera dar nu inainte de a ma atinge jucaus cu degetul pe nas.
-Ohh la naiba Aiden,nu eu sunt catelul.Si bine,daca tot insisti vom gati impreuna,spun eu ducandu'ma spre camera lui
Usa nu era inchisa dar totusi am batut usor in tocul usii.Stiam ca sunt cam indrazneata dar ce mai conta? Eram colega lui de apartament pana la urma.M'am gandit sa il sperii un pic pe baiat,sau mai bine spus sa ma joc usor cu mintea lui.
-Cu ocazia ca nu ma lasi sa gatesc...ma duc sa fac un dus.Sau mai bine spus,vrei sa intrii tu primul la dus? Sau o intrebare si mai buna,nu vrei sa mergem amandoi?intreb eu incepand sa rad
Speram ca baiatul nu se va supara si speram ca va stii de gluma si va invata cum sunt eu cu adevarat.
-Oh....scuze.Trebuie sa te obisnuiesti cu mine,darling.Sunt cam perversa,spun eu zambind pervers la baiat
Sus In jos
Gauthier Aiden.

Gauthier Aiden.


Mesaje : 15
Data de inscriere : 28/03/2012
Localizare : Land of Joyness.

~My passion~ Empty
MesajSubiect: Re: ~My passion~   ~My passion~ EmptyVin Mar 30, 2012 8:57 am

În timp ce păşea către dormitorul său, o auzi din nou pe Reira şi surâse uşor, clătinând încet din cap. Nu mai spuse nimic, doar se trânti pe marginea patului, luându-l pe Gaho în braţele sale. Căţelul era tare somnoros, aşa că nu risposta în nici un fel, de fapt, niciodată nu o făcea, ci doar se afundă mai mult în braţele stăpânului.
Aiden o ascultă în aceeaşi linişte, şi începu să râdă uşor când o auzi, trecându-şi uşor braţele după cap.
- Cum doreşti. Oricum păstrez intimitatea fiecăruia! îi răspunse cu zâmbetul pe buze, privind-o printre gene şi trase aer adânc în piept. Nu mai schiţă nici un gest, ci doar strânse uşor din ochi atunci când Gaho începu să-l "sărute" pe obraji iar Aiden încercă să-l oprească cam amuzat, însă când o auzi din nou pe Reira, o privi cu un ochi închis şi gesticulă din mâna dreaptă ca şi când ar fi alungat o muscă.
- Nici o problemă, fii tu însuţi. afişă tânărul un zâmbet pe chipul albicios, unul finuţ şi trase aer adânc în piept.
Sus In jos
Lee Da Reira

Lee Da Reira


Mesaje : 20
Data de inscriere : 28/03/2012
Localizare : Over the rainbow<3

~My passion~ Empty
MesajSubiect: Re: ~My passion~   ~My passion~ EmptyVin Mar 30, 2012 10:47 am

M'am uitat la el si am oftat din nou.Se pare ca baiatul era cam lenes si deloc pervers deci asta nu imi placea,sau poate ca nu l'am cunoscut prea bine.
-Aiden,nu stii sa fii deloc pervers,spun eu stramband din buze
Blaze veni si se urca in patul lui Aiden alaturi de Gaho si incepu sa se joace cu el.M'am dus la Blaze si l'am laut de acolo.Baiatul avea si el nevoie de intimitate si eu o incalcam acum,chiar daca nu vroiam sa fac asta.Blaze incepu sa ma linga si am inceput sa chicotesc usor.
-Ok....te voi.Daca vrei ceva ma gasesti la dus,spun eu zambind dulce la baiat
M'am dus la mine in camera si mi'am luat niste haine pentru a ma schimba.Mi le'am pus pe pat si am intrat in baie.Mi'am dat drumul ala apa si m'am bagat in cada imensa din fata mea.Era atat de placut sa stau intinsa in apa.Era apa calduta si ma simteam mai bine.Ma gandeam la Aiden si am oftat usor.Eram atat de diferiti dar totusi atat de apropriati.Chiar ma bucur ca ne'am mutat impreun si daca stau sa ma gandesc mai bine cred ca as da orice ca sa fiu eu in locul acelei chitari pe care o iubeste asa de mult. Era totul ciudat dar nu aveam ce face....decat sa stau normal in apa si sa ma relaxez
Sus In jos
Continut sponsorizat





~My passion~ Empty
MesajSubiect: Re: ~My passion~   ~My passion~ Empty

Sus In jos
 
~My passion~
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bloody Rose :: Oraşul :: Apartamente :: Roses Of Passion-
Mergi direct la: