Bloody Rose
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG REAL.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Everybody lies

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Rhea Vermont

Rhea Vermont


Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/03/2012

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 12:04 pm

Dupa o noapte ingrozitoare la urgente si inca cateva ore in acea dimineata , reusi sa scape si ea de spital.Nu mai suporta acel loc , pur si simplu nu stia ce e in capul ei de intrase chiar la medicina , dar acum nimic nu mai conta.Tot ce vroia era sa mearga acasa sa il vada pe Dimitri si sa doarma.
Se schimba intr-o pereche de blugi scurti si un tricou incaltandu-se cu botinele negre , iesind de la vestiare salutandu-si colegii si luand-o pe jos.Nu ii lua mult sa ajunga acasa de la spital , ceea ce era bine.
Isi trecu degetele prin parul lung si negru cascand la fiecare cateva minute.Ajunse in fata blocului si zambi dulce urcand incet scarile pana la etajul patru , descuind usa si pasind in apartament.Isi dadu botinele jos lasandu-si geanta langa ele si intra in sufragerie gandindu-se pe unde putea fi Dimitri.
,,Iubire ?" intreba , desi sunase cam prostesc in mintea ei.
Nici macar nu stia daca e acasa,bruneta nu fusese toata noaptea trebuind sa isi vada de tura la spital ceea ce o enerva uneori , dar acum avea cateva zile libere ceea ce era mult mult mai bine sa se odihneasca si sa si le petreaca impreuna cu iubitul ei.
Sus In jos
Dimitri T. Radu

Dimitri T. Radu


Mesaje : 61
Data de inscriere : 28/03/2012
Varsta : 32

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 12:16 pm

In seara aia alesese sa nu se duca la bar, avea nevoie de cateva zile libere, ultima saptamana fusese ingrozituare si daca mai statea acolo o zi, simtea ca o sa-si bage wiski in vene.
Cum nu avea ce face, se hotara sa mai faca curat prin dulapul pe care il impartea cu Rhea. Aranajse hainele, prostiile pe care le mai avea el pe acolo asta pana dadu cu mana peste o cutiuta mica pe care no mai vazuse, era pe partea brunetei sale. O luase de acolo si se aseza pe marginea patului deschizand-o incet. Ramase prost cand vazu ce era inauntru si scapa cutia din mana.
Pe mocheta maro acum se aflau cateva lame cu sange uscat, niste seringi si cateva bandaje murdare.
Simti cum calmul lui se transforma in nervi iar tremuratul mainilor nu intarzie sa apara. Se ridica nervos de acolo si isi i-a o sticla de wiski din bar intorcandu-se apoi pe marginea patului privind acele lucruri oribile.
Nu dupa mult timp auzi usa de la apartament si pe bruneta strigandul. Bause deja a trei sferturi din sticla dar, nervii erau mult prea mari ca sa faca loc betiei. Nu ii raspunsese la strigat, doar o astepta in camera privind nervos la ce se afla in fata lui.
Sus In jos
Rhea Vermont

Rhea Vermont


Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/03/2012

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 12:21 pm

Il cautase in bucatarie si baie si singurul lucru unde mai ramasese era dormitor.Intra cu zambetul pe buze,dar ii pierise repede vazand lamele pe jos plus seringile.Uitase complet de ele , nu le mai folosise de ceva vreme,dar pur si simplu uitase de ele.Trecusera cel putin trei luni de atunci.
Se apropie de el , privindu-l muscandu-si buza.
,, Dimtri eu...nu stiu cum sa iti explic " murmura.
Se lasa pe vine , strangand lamele de jos seringele si acele bandaje pe care le purtase,dar tot timpul avusese grija ca brunetul sa nu bage de seama ca purta bandaje la incheieturi.Ranile nu se mai vedeau aproape deloc,dar asta nu insemna ca se simtea bine.
Le lasa pe birou privindu-l si observand ca bause trei sferturi din sticla de wiksy.Niciodata nu isi imaginase ca ii va gasi alea in dulap , chiar nu se gandise niciodata sa le arunce , sau cel putin de cand nu le mai folosise.Le pastrase asa cum erau.Isi musca cu putere buzele privind in alta parte.Inima ii batea cu putere,facand-o sa respire neregulat in acel moment , dar se calma repede, brunetul aand tot dreptul sa fie suparat pe ea.
Sus In jos
Dimitri T. Radu

Dimitri T. Radu


Mesaje : 61
Data de inscriere : 28/03/2012
Varsta : 32

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 12:28 pm

O lasa sa-si stranga jucariile si dadu pe gat ultima gura wiski ridicandu-se in picioare. Era mai inalt ca ea si primul lucru pe care la facut a fost sa se duca la ea si sa ridice mana pentru ai trage un dos de palma dar, na facut asta, a ramas cu mana in aer aruncand cu sticla in birou aceasta spargandu-se in mi de cioburi.
Ai o gura si sti sa vorbesti.ii spune nervos privind-o in ochi cu ura.
Nu-si imaginase niciodata ca micuta lui bruneta ar face asa ceva dar, se inselase iar faptul ca nu-i spusese il enerva si mai tare.
O lua de maini privindu-i incheieturile bandajate, inchizand ochi pentru cateva secunde incercand sa se calmeze dar, nu reusi. Ii dadu drumul apoi o lua de umeri si o tranti in pat.
Imi explici de ce dracului ai facut asta?o intreba mai mult tipand la ea.
Sus In jos
Rhea Vermont

Rhea Vermont


Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/03/2012

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 12:33 pm

NU se asteptase niciodata sa ridice palma la ea,dar avea tot dreptul.Nu spuse nimic pe moment , simtind patul moale.Se ridica in sezut privindu-l calma.
,, Am incercat sa ma sinucid , acum trei luni inainte sa fiu cu tine.Fratele meu a murit intr-un accident de masina provocat de mine si nu mi-am iertat niciodata faptul ca l-am omorat.Aveam grija sa o fac cand eram la spital sau tu lucrai de noapte.Niciodata nu mi-am permis sa ma tai cand erai acasa.Am incetat intr-un final , cand era aproape sa mor.M-au gasit colegii deabia respirand in vestiar si atunci am incetat sa ma mai tai.Imi pare rau ...enorm de rau pentru ce am facut si regret ca m-am taiat de atat de multe ori si ca nu ti-am spus " spuse privind in alta parte.
Simtea cum lacrimile vroiau sa i se prelinga pe obraji , dar le opri.Nu vroia sa mai planga , cel putin nu in fata lui.Privi in alta parte.Nu il putea privi , era atat de nervos pe ea incat se mirase ca nu o plesnise , desi o merita din plin.
Sus In jos
Dimitri T. Radu

Dimitri T. Radu


Mesaje : 61
Data de inscriere : 28/03/2012
Varsta : 32

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 12:44 pm

O asculta calm iar cand termina o lua de barbie fortand-o sa-l priveasca in ochi.
Esti proasta!ii spune incercand sa para calm.Locuiesti cu mine, mananci cu mine, vorbesti cu mine. Ce dracu ti-a venit sa te tai? Eu sunt pe post de stalp in casa asta? De cate ori ai venit la mine sa te ajut si eu ti-am zis "du-te dracu" sau "n-am timp de tine"? Iti zic eu, niciodata.ii spune nervos dandu-i drumul.Mai minti tot timul asta, mi-ai zis ca un pacient are nevoie de tine si te-am lasat sa dormi la spital atata timp cand de fapt tu vroiai sa te sinucizi si sa ma lasi asa...sa zac ca o leguma in pat sau sa ajung sa regret ca te-am lasat singura in spital.
Se dadu mai in spate privind-o inca nervos apoi isi intoarse privirea spre cutie si o darama dar, una din lame ii intrase in palma insa, nu spusese nimic.
Cand ma intorc, sa nu te mai gasesc in casa.ii spune rece iesind pe usa.
Tranteste usile si iese afara prinzandu-si o tigara chiar daca ploua. Vroia sa se linisteasca si sa sse gandeasca la tot ce spusese si se intamplase de cand o cunoscuse pe Rhea si pana acum.
Sus In jos
Rhea Vermont

Rhea Vermont


Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/03/2012

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 12:51 pm

Statea pe pat uitandu-se cum plecase de langa ea.Lacrimile incepura sa i se prelinga pe chip.Se gandea pe bune sa plece , dar nu o facuse.Se lasa pe spate pe pat continuand sa planga , simtind cum lumea ei chair se ducea dracului.
Se ridica aruncand acele lame si seringi tot ce tinea de a se taia aruncase , lasandu-se sa alunece pe peretele rece privind in gol.Plangea pur si simplu plangea , o lasase singura si stia ca era doar vina ei si pentru ca se certasera.Niciodata nu a vrut sa il raneasca sau sa il lase singur si totusi o facuse , il ranise in cel mai rau hal si asta o durea mai rau decat a se taia.
Sus In jos
Dimitri T. Radu

Dimitri T. Radu


Mesaje : 61
Data de inscriere : 28/03/2012
Varsta : 32

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 1:00 pm

Ii se stinsese tigara de cel putin 5 ori asa ca o aruncase pe jos. In fata lui se afla un cuplu care radea pentru ca se acopereau doar cu o jacheta si alergau prin ploaie, zambi. Isi scoate telefonul pivind poza de fundal. Era el cu Rhea, el zambind mandru ca tanara il saruta dulce pe obraz, zambi.
Cum sa lasi o fata ca ea sa plece, sa plece de langa tine. Cine te mai tachina, cine iti mai critica mancarea, cine te mai iubea, cine te mai lua in barte cand erai trist, cine era acolo cand aveai nevoie de ea.
Incepu sa alerge inapoi spre casa cand realiza ce prostie facuse. Era sa-si rupa putin gatu pe scari dar, cand ajunge la usa intra ca un tac trantind-o in urma lui si fugi spre dormitor. O vau pe bruneta stand pe jos si plangand. Se grabi spre ea si o lua in brate, asezandu-se in locul ei. Ii saruta fruntea, obrajii, gatul, buzele, umerii si ii stersese lacrimile privind-o balnd si calm.
Iarta-ma, nu vreau sa pleci, vreua sa fi aici, cu mine.ii spune strangad-o la piept si udand-o pentru ca statuse in ploaie ca prostu si acum era fleasca.
Sus In jos
Rhea Vermont

Rhea Vermont


Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/03/2012

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 1:05 pm

Se intamplase mult prea repede, dar nu il privi pe moment.Se simtea ca ultima fiinta de pe planeta ca il mintise si totusi el vroia sa ramana langa el.
,, Imi pare rau ca nu ti-am zis....'' sopti lasandu-si capul pe umarul sau.
Nu ii pasa ca o uda , o durea undeva de tot in acel moment , tot ce conta era el si nimeni altcineva.
Isi ridica privirea,punandu-si incet degetele pe obrazul lui.
,,Te iubesc Dimitri si nu as face nimic sa te ranesc '' sopti.
Era prima data cand ii spunea ca il iubeste pe bune si nici nu gasise un moment mai bun in a o spune ca acum.
Sus In jos
Dimitri T. Radu

Dimitri T. Radu


Mesaje : 61
Data de inscriere : 28/03/2012
Varsta : 32

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 1:11 pm

Se asteptase sa=i spuna asta dar, ultima ei replica il lua prin surprindere si nu prea stia cum sa reactioneze. Doar ii lua fata in maini si ii spune in soapta.
Si eu te iubesc, pustoaico.ii spune sarutand-o dulce pe buze.Daca imi mai ascunzi ceva de acum incolo, jur ca iti trag o palma de ma ti minte o viata intreaga.ii spune zambind inocent.
Ii mangaia spatele incercand sa o linisteasca si sa se llinisteasca si el. Ea nu plecase, era acolo in bratele lui, sarutand-o, managaind-o si soptindu-i ca de acum incolo totul va fi bine.
Imi pare rau pentru ce ti-am facut mai devreme.ii spune incet privind-o trist in ochi.
Sus In jos
Rhea Vermont

Rhea Vermont


Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/03/2012

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 1:16 pm

Ii raspunse la sarut zambind incet.
,,Nu mai sunt alte secrete stai calm si am aruncat lamele...trebuia sa o fac de mai de mult '' spuse oftand incet.
Il privi in ochi oftand cand vazu ca era trist si il saruta din nou.
,, Nu mi-ai facut nimic , dar sincer ma asteptam sa primesc palma aia '' spuse privindu-l in ochi.
Nu ii placea sa il vada trist , se simtea si ea aiurea , daca el nu era ok.
,, Nu mai fi asa .Nu-mi place sa te vad trist '' sopti pe un ton inocent privindu-l in ochi si mangaindu-i incet obrazul.
Era fericita si o stia , nu va mai incerca niciodata sa se taie , si o stia acum.Decazuse in urma cu cateva luni enorm de mult , dar era din nou bine acum si asta era tot ce conta si faptul cu brunetul nu o lasase sa plece.
Sus In jos
Dimitri T. Radu

Dimitri T. Radu


Mesaje : 61
Data de inscriere : 28/03/2012
Varsta : 32

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 1:25 pm

No voi putea niciodata sa te loves fizic, doar cu cuvinte.ii spune zambind.
Se ridica de jos cu ea si o puse in pat, vazandu-se destul de bine oboseala pe fata iubitei sale. O aszase pe partea lui si o invelise sarutandu-i usor buzele. Statea pe vine , langa pat, si o privea zambindu-i cald mandainguii usor mana.
Odihnestete, ai nevoie.ii spune simtindu-se si el putin obosit.
Chiar daca nu se imbatase, nervii aceaia se transformeasera in oboseala si asta ii dadea dureri de cap. O sa se duca sa mananc ceva asta dupa ce o stie pe bruneta lui in siguranta, in pat, dormind.
Sus In jos
Rhea Vermont

Rhea Vermont


Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/03/2012

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 1:29 pm

,,Cuvintele dor de zece ori mai rau ca o palma '' spuse privindu-l in ochi.
Oricat de obosita era,nu vroia sa doarma fara el , asta era clar.Il lua usor de mana zambind incet si privindu-l in ochi.
,, Nu fara tine iubire , nu dorm fara tine '' sopti privindu-l.
Chiar daca ar fi adormit repede se incapatana ceva tipic ei , asa ca brunetul va avea mult de munca cu ea pana ce sa o convinga sa doarma de una singura putin.
Schita un mic zambet somnoros,privindu-l in continuare,
Sus In jos
Dimitri T. Radu

Dimitri T. Radu


Mesaje : 61
Data de inscriere : 28/03/2012
Varsta : 32

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyJoi Mar 29, 2012 1:38 pm

Ofta incet si o saruta e frunte mergand la baie sa-si faca un dus rapid si sa i-a o pastila. Se intoarce in camera cu o perece de pantaloni de trening si se pune in pat luand-o in brate, pe la spate, saruntandu-i usor capul.
Acum vei dormi.ii spune incet simtind cum il patrunde somnul.
Parfumul fetei ii invada narile dar, ii placea sa o simta langa el, sa stie ca acum era a lui si nu a vreunu-i idiot si stia ca era acolo ca sa-l iubeasca si sa-l ajute la nevoie.
Se simtea asa mandru ca el era primul din viata ei incat, ii era oarecum teama sa o lase singura la spital unde stia ca oricine o poate lua si o viola dar, asta era doar in imaginatia lui, pentru ca isi facea prea multe griji dar, asa inseman ca ii pasa de ea.
Sus In jos
Rhea Vermont

Rhea Vermont


Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/03/2012

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyVin Mar 30, 2012 4:53 am

Schita un zambet,punandu-si incet mana pe mana lui intorcandu-se spre el si privindu-l , sarutandu-l incet pe buze.
,,Te iubesc.. " sopti schitand un mic zambet somnoroasa.
Era super obosita,dar asta era cu totul alba poveste.Tot ce conta pentru ea era ca il iubea si o iubea si chiar daca se intamplase sa nu ii spuna nimic leat de taiat,stia ca orice s-ar intampla brunetul va fi acolo langa ea ceea ce era ce un vis pentru bruneta.
Isi puse mana pe pieptul sau,inchizand ochii vrand sa doarma , era tot ce mai vroia in momentul de fata simtindu-se in siguranta cu brunetul langa ea , fiind parca un vis in care ea era personajul principal.
Sus In jos
Dimitri T. Radu

Dimitri T. Radu


Mesaje : 61
Data de inscriere : 28/03/2012
Varsta : 32

Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies EmptyVin Mar 30, 2012 9:13 am

Zambi si ii raspunse la sarut apoi o lua in barate, acoperindu-i spatele cu patura si lasand-o sa se cuibreasca la pieptul lui.
Si eu te iubesc, pustoaico.ii raspune sarutandu-i usor fruntea si adormi instant.
Poate a fost prea dur cand i-a zis sa plece din casa si ca nu vrea s-o mai vada acolo dar, asta se intama cand ii ascunde ceva, cand incerca sa-l minta si cand nu vrea sa aibe incredere in el. De acum incolo bruneta sigur nu-l va mai minti si nu-i va mai scunde nimic, altfel, s-ar putea sa iasa mai urat ca acum.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Everybody lies Empty
MesajSubiect: Re: Everybody lies   Everybody lies Empty

Sus In jos
 
Everybody lies
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bloody Rose :: Oraşul :: Apartamente :: Phantomhive-
Mergi direct la: