Bloody Rose
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG REAL.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 eat;sleep;repeat;

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Jo Min Young

Jo Min Young


Mesaje : 4
Data de inscriere : 28/03/2012

eat;sleep;repeat; Empty
MesajSubiect: eat;sleep;repeat;   eat;sleep;repeat; EmptyJoi Mar 29, 2012 10:03 am

Ciocolata calda din fata ei nu era nici macar atinsa, defapt...probabil nici nu mai era calda, aburii au incetat sa mai iasa cu vreo doua minute in urma. Insa ea nu observase, era pe alta lume.
Degetele ei nu aveau deloc stare si bateau usor pe suprafata mesei. Privea drept inainte, in gol. Probabil daca avea si ea niste prieteni putea sa-i invite undeva, nu sa se plictiseasca singura acolo. Ofta scurt si isi lasa privirea spre paharul de unica folosinta din fata ei. A ridicat paharul usor la gura si a gustat din lichidul dulce amarui.
- S-a racit. a constatat intr-un sfarsit facand un bot de copil mic. Era prea obosita in acea zi. Se trezise devreme, pentru a merge la repetitii, insa o facuse degeaba, caci se anulase toate. Asa ajunsese in cofetarie cu o cana de ciocolata calda, care se racise intre timp, in fata ei si capul in o suta de locuri. Impinse usor paharul, pana in mijlocul mesei, isi puse mainile pe suprafata de sticla si isi lasa capul pe ele. Inchise usor ochii. Ii era somn, dar stia ca nu poate adormi acolo, si nu avea unde sa se duca, la camin era plictiseala, insa nu isi putea permite un apartament personal, in parc erau prea multi copii mici, si o cam enervau.


outfit
Sus In jos
Susumu Yuhiro

Susumu Yuhiro


Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 31

eat;sleep;repeat; Empty
MesajSubiect: Re: eat;sleep;repeat;   eat;sleep;repeat; EmptyLun Apr 02, 2012 9:22 am

Am mormait nemultumit cuvinte indescifrabile, impingand alene in usa cofetariei si reusind sa o deschid in cele din urma, pasind incet inauntrul incaperii. Am cascat lung, trecandu-mi degetele peste gura si inaitand cam orbeste, indreptandu-ma spre masa mea preferata de langa fereastra, fara sa observ ca era deja o tanara acolo, m-am asezat fara nicio retinere in fata ei, punandu-mi capul pe masa si acoperindu-mi urechile cu mainile. Imi era somn si nu eram in niciun caz o persoana matinala, insa peste o jumatate de ora trebuia sa ajung la o auditie pentru un rol intr-o drama si eram nevoit sa ma trezesc devreme. Nu mai voiam sa aud sunetul enervant al alarmei care sunase de multe ori pana m-am indurat eu sa parasesc patul. Mi-am trecut apoi instinctiv degetele prin suvitele blonde, aranjandu-l putin caci era cam ciufulit.
Am stat asa, aproximativ 10 minute, ba chiar am si atipit, dar apoi am tresarit brusc pentru ca eram bantuit chiar si-n vise.
-Da...da, n-am intarziat...am mormait, ridicandu-mi cu greu capul de pe masa, aratand totusi mai treaz decat atunci cand intrasem. M-am uitat cam mirat la tanara din fata mea, analizand-o in acelasi timp, era chiar draguta ce pot spune? M-am holbat buimac la ea vreo cateva secunde pana sa ma prind.
-Uhm...buna? am incercat sa o salut cu un zambet tamp pe fata. Nu am observat ca mai era cineva...scuze, te deranjez?
Sus In jos
 
eat;sleep;repeat;
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bloody Rose :: Oraşul :: Cofetãria-
Mergi direct la: