Bloody Rose
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG REAL.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Don’t you even move!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Jo Min Young

Jo Min Young


Mesaje : 4
Data de inscriere : 28/03/2012

Don’t you even move! Empty
MesajSubiect: Don’t you even move!   Don’t you even move! EmptyJoi Mar 29, 2012 7:45 am

Era o zi de marti, nu prea stia sigur, nu tinea cont de ce zi e, nu-i placea sa se uite pe calendar si toate serialele sale preferate le vedea pe internet, deci nu avea nimic programat pentru nici o zi ca sa tina minte. Soarele stralucea destul de tare, iar vantul cald batea cu putere, mai ca o lua pe sus, tatal sau glumea cu ea cand era mica, spunandu-i c-o ia vantul deoarece este prea slaba, atunci i se parea enervant, dar acum era destul de amuzant cand isi aducea aminte. Ii placea sa-si creeze amintiri, mereu credea ca vor fi singurele care ii vor schimba starea in viitor.
Se plimba prin oras de vreo doua ore, directia? N-o stia. Intra intr-un magazin de dulciuri si privi rafturile pline, pentru un moment isi trecu limba peste buze. Ar fi mancat tot ce era acolo, daca ar fi fost posibil, desigur. Isi lua doar o punga de pufuleti simpli, nu mai mancase de cand avea cincisprezece ani, era prea ocupata sa guste din toate tipurile de ciocolata pe care le intalnea. Dupa ce termina continutul pungii, observa o hartie mica in ea. O lua si arunca punga intr-un cos de gunoi. Desfacu hartia, care era mult mai mare decat isi imagina ea.
Era o harta. Probabil una a unei comori, caci avea un 'X' undeva jos , in colt. Zambi copilaresc si incepu sa se ghideze dupa anumite puncte de repere pe care le vedea si pe harta. Dupa mult timp ajunse pe o campie.
Soarele apunea incet si incepuse sa se faca mai frig. Se opri pentru putin timp si privi dezorientata in jur. Unde era?! Momentan nu stia, dar avea sa afle. Cu ajutorul hartii.
Intr-o clipa de neatentie harta ii zbura din mana.
-Huh?! Stai! striga ea alergand putin dupa hartie, dar nu o prinse. Se bosumfla si batu de cateva ori din picioare, precum un copil mic.


outfit
Sus In jos
Han Seung Hwa

Han Seung Hwa


Mesaje : 15
Data de inscriere : 28/03/2012

Don’t you even move! Empty
MesajSubiect: Re: Don’t you even move!   Don’t you even move! EmptyJoi Mar 29, 2012 8:18 am

Sedinte de foto ,ce prostie ca cineva sa te trimita intr-un loc pustiu .Oh da mai trebuia sa si astept dupa fotografi,Minunat ,ziua asta nu putea incepe mai bine .Si nici cafeau nu am apucat sa o iau deci se putea spune ca acum sunt stresat si recalcitrant.Dar nu ma voi lasa afectat de asta .
Este doar un deal pe care sper sa nu il urc pentru acele poze .Cine ar fi venit cu o tema inficosetoare,pe cine il sperie acestii copaci si niste tufe de colo incolo un pic cam uscate si niste animale inofensive.
Vantul batea destul de puternic desi nu ma plangeam eram obisnuit cu aceste lucruri .Pentru mine erau doar un fleac ,nimicuri ,insa ceva se lipeste de fata mea ,si o iau cu nervozitate ,se pare ca era o hartie ,o studiez cu atentie .
Poate era a unor membri din stuff,acum ce vor sa se joace cu mine ,nu cred ei sunt mult prea seriosi pentru asta .Au aproape mereu aceeasi expresie pe fata ,rigida fara nici un sentiment., erau oare de pe alta lume sau or fi scapat de la nebuni.
Si pe foaie erau niste insemnari ciudate ,pot sa spun ca este o harta sau ma rog un jurnal al vreunui nebun refugiat pe aici , care murise in cele din urma.Neah ar fi mult prea copilaros.
Aud un glas ,era o fata .Stai mai este cineva aici in afara de mine ,cred ca am sa merg sa vad cine ar putea fi asa de nebun sa vina aici ,iau hartia si o bag in buzunarul de la jacheta ,impaturand-o cam neglijent .
Sus In jos
Jo Min Young

Jo Min Young


Mesaje : 4
Data de inscriere : 28/03/2012

Don’t you even move! Empty
MesajSubiect: Re: Don’t you even move!   Don’t you even move! EmptyJoi Mar 29, 2012 9:14 am

Isi ciufuli parul nervoasa intr-un mos copilaresc. Nu era chiar suparata, dar incerca sa para incat sa-i dea un sentiment de regret pentru ca se lause dupa o harta facuta pentru copii de cinci ani, probabil, insa nu prea mergea. Acum pe unde avea s-o ia? Privi buimaca in jur. Se facea tot mai intuneric si nu mai vedea drumul pe care venise, defapt, nu venise tocmai pe un drum, o luase pe un camp si inca era acolo. Isi ridica privirea spre campul din fata sa. Probabil foaia nu zburase chiar asa de departe, si cum vantul de incetinea probabil daca pleca de acum avea s-o gaseasca intr-o creanga de copac, sau pe undeva pe jos, trebuia doar sa aiba grija, ii era frica de intuneric si umbrele acelea o speriau destul de tare. Inchise ochii si incepu sa urce dealul alergand. De ce cu ochii inchisi? Ii era frica de ce creaturi o sa dea pe acolo, poate erau si vampiri. Nu se suspara daca era un vampir dragut, dar ura durerea, deci..spera sa nu o doara cand avea sa-i suga sangele.
Avea niste ganduri destul de ciudate si realiza asta, trebuia sa se linisteasca si sa se gandeasca la altceva, orice altceva, cum ar fi un curcubeu si...si un unicorn multicolor! Da! Asta era un gand bun, nu?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Don’t you even move! Empty
MesajSubiect: Re: Don’t you even move!   Don’t you even move! Empty

Sus In jos
 
Don’t you even move!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bloody Rose :: Înafara oraşului :: Dealul bântuit-
Mergi direct la: