Bloody Rose
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG REAL.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 A drop in the Ocean

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Yukio Akera

Yukio Akera


Mesaje : 3
Data de inscriere : 31/03/2012
Varsta : 32

A drop in the Ocean Empty
MesajSubiect: A drop in the Ocean   A drop in the Ocean EmptyDum Apr 01, 2012 5:17 am

Era aiurea sa stai in casa cand afara era soare. Nici nu aveai ce face in camera, decat sa stai sa te uiti la televizor sau sa freci calculatorul, mai bine ieseai afara si te plimbai de nebun prin parc. Si asta avea de gand Yuki sa faca.
Se imbraca cu o pereche de blugi scurti, negri, un tricou verde mulat cu un mic decolteu si isi pune peste o camasa negru cu verde, cu manecile suflecate iar sa sfarit se incalta cu o pereche de basckeri negrii, putin mai sus de glezne. Parul sau rosu il lasa sa cada peste umrei si isi lua ochelarii "de vedere" patratosi de pe nopriera si iese din camera cu gandul sa se plimbe putin prin parc. Pana sa ajunga, a ascultat tot drumul muzica dar, nici cand ajunge in parc nu-si scoate castile. Doar se duce la umbrac unui copac si se aseaza acolo privind lume care trecea prin fata ei, fetele care se holbeaza la baieti si cativa caini care se joaca impreuna.
Ofta incet si privi creul senin.
Nici in parc n-am ce face sau cu cine vorbi.isi spune in minte.
Sus In jos
Susumu Yuhiro

Susumu Yuhiro


Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 31

A drop in the Ocean Empty
MesajSubiect: Re: A drop in the Ocean   A drop in the Ocean EmptyLun Apr 02, 2012 10:58 am

Azi aveam ziua libera, nicio auditie, repetitie sau scoala, o zi de sambata tocmai buna de plimbat prin parc. Era in jur de ora 12 dupa-amiaza, soarele primavaratec stralucea cu putere pe marea intindere albastra, incercand sa ne ofere din caldura lui. Am zambit larg, deschizand fereastra si inspirand aerul proaspat adus de briza. Mi-am intins trupul asemenea unei feline, imitandu-l pe Kuro ce tocmai sarise pe pervaz. I-am mangaiat capul, scarpinandu-l usor in jurul gatului apoi i-am impins nasul cu degetul pentru a-l tachina, acesta protesta imediat, lovindu-ma cu labuta.
-Ce zici de o plimbare?am intrebat, indepartandu-ma pentru a-i gasi lesa. Acesta ma urma, probabil dornic sa mai agate si el cateva gagicute. Am tras un tricou gri pe mine si o pereche de blugi negri, apoi am inchis fereastra si i-am pus lesa, bagandu-mi tenesii in picioare si parasind incaperea.
-Vrei la gagicuta aia alba, nu-i asa?am intrebat amuzat, lasandu-ma ghidat de ghemotocul de blana spre parc, stia bine ca sambata era o tipa cu o bunaciune de mata si lui ii curgeau balele dupa ea.
Am ajuns in cele din urma in parc, plimbandu-ne pe aleile pietruite cu ochii in patru dupa fetite.
Sus In jos
Yukio Akera

Yukio Akera


Mesaje : 3
Data de inscriere : 31/03/2012
Varsta : 32

A drop in the Ocean Empty
MesajSubiect: Re: A drop in the Ocean   A drop in the Ocean EmptyLun Apr 02, 2012 11:39 am

Privea plictisita prin parc. Vedea multe cupluri, multi baieti, catei care se jucau in apa si...o vverita care manca in fata ei. O privi oarecum ciudat, pentru ca, nu se astepta ca o veverita sa stea acolo, in fata ei fara nici ce-a mai mica frica.
Intinse usor mana spre ea iar micuta veverita incepu sa o miroasa. Se aproprie din ce in ce mai mult de ea pana ce Yuki incepu sa-i mangaie capsorul. Micuta faptura era tare fericita ca se juca cineva cu ea si se aproprie de ea pana ce ajuns sa stea la ea in poala, ghemotoc, cu coada in sus, lasand-o pe fata sa o mangaie.
Roscata chitoci usor si incepu sa cante incet, o melodie, care ii placea mult, "True colors". Chiar daca lumea se uita ciudat la ea pentru ca ii canta unei veverite, nu-i pasa, se simtea bine cand canta si asta era tot ce conta, iar veveritei ii placea deci, sa-si vada de treaba lor cei care se uita la ea ca la felu 14.
Sus In jos
Continut sponsorizat





A drop in the Ocean Empty
MesajSubiect: Re: A drop in the Ocean   A drop in the Ocean Empty

Sus In jos
 
A drop in the Ocean
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bloody Rose :: Oraşul :: Parcul-
Mergi direct la: