Bloody Rose
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG REAL.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Toki wo Tomete

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Robertt d'Noir
Admin
Robertt d'Noir


Mesaje : 4
Data de inscriere : 31/03/2012

Toki wo Tomete Empty
MesajSubiect: Toki wo Tomete   Toki wo Tomete EmptySam Mar 31, 2012 3:12 am

Se lăsă liniştit pe spate, livind cu vârful beţelor tobele. Nu ştia ce caută la studio. Telefonul, undeva în buzunar, îi suna. Lasă unul dintre cele două bucăţi de lemn jos şi îl scoate. Managerul. Nu are nicio şansă să îi răspundă. Închide apăsând enervat ecranul şi se dă jos de pe scaun. Îşi ia jacheta pe el şi iese afară. Îşi pune căştile în urechi şi alege un duet între G Dragon şi TOP pe care să îl asculte.
Urcă în maşină şi lipeşte enervat pedala de podea. Goneşte pe străzi către un loc pe care nici el nu ştie. Zâmebşte când telefonul nu mai vibrează ambulant în buzunarul blugilor pe care îi poartă.
Ieşise din oraş deja de două zeci de minute. Tot nu ştie unde se duce. Dar ştie că se va opri imediat ce va ajunge. Nu mai merge zece minute că trage maşina pe dreapta, undeva în mijlocul nicăierului, în pădure. Se dă jos, inspirând fericit aerul proaspăt şi răcăros de aici, nu murdar şi fierbinte ca în oraş.
Îşi scoate enervat telefonul din buzunar şi răspunde.
" What the heck do you want ?! " spune, pe un ton evident iritat.
Sus In jos
Chou Lena

Chou Lena


Mesaje : 3
Data de inscriere : 31/03/2012

Toki wo Tomete Empty
MesajSubiect: Re: Toki wo Tomete   Toki wo Tomete EmptySam Mar 31, 2012 3:55 am

  • Il suna de o groaza de ori,deja se enervase,okei intelegea ca probabil credea ca este manegerul acela enervand insa la dracu uita-te si tu la cine suna ! Isi baga nervoasa telefonul in buzunar astepand poate se gandea si el sa vada cine il suna. Trece pe langa fiecare trunchi de copac atingandu-l usor cu mana vrand sa simta acel arbor tare.
    Ofta lung scotandu-si din nou mai sunand odata,de aceasta data raspunzand tipandu-i in telefon.Isi musca buza.Acum clar el se gandea ca fusese managerul ,da o fi fost el de cateva ori insa si ea il suna de vreo doua-trei ori asa ca mai bine se uita dracului !
    Ii auzi vocea rasunand in padure ridicand capul in sus privind in jur,il vazu incepand sa o ia usor inspre el.
    -Mda...eu era sti nu? zise dandu-si ochii peste cap rezemanduse cu spatele de un copac privindu-l nervoasa.
Sus In jos
Robertt d'Noir
Admin
Robertt d'Noir


Mesaje : 4
Data de inscriere : 31/03/2012

Toki wo Tomete Empty
MesajSubiect: Re: Toki wo Tomete   Toki wo Tomete EmptySam Mar 31, 2012 7:09 am

    Ştia şi el că de data asta a dat-o în bară cu succes. Şi a aflat asta când tânăra îi închise. Abia apoi a aflat că era ea. Nu înjurase în prezenţa ei aproape niciodată, şia cum îi spusese în faţă. Îşi dă singur o plamă peste faţă, oftând. Robertt era un băiat serios, în felul lui copilăros de a trăi. Îşi ţuguie buzele, lăsându-se pe spate pe iarba rece, aşteptând-o să apară de undeva din spatele lui şi să îi dea o palmă de nu se vede.
    Îia uzi paşii venind cu două minute înainte ca glasul acesteia să se audă din depărtare. Lena nu a fost niciodată supărată pe el cume ste acum. Robb oftează, apoi se uită la ea încercând să mimeze un zâmbet dulce, care îl va salva de la anihilare.
    Len', mie îmi... Scuze! se bâlâie în propriile lui cuvinte, rostindu-le cu acel veşnic accent franţuzesc al lui.
Sus In jos
Chou Lena

Chou Lena


Mesaje : 3
Data de inscriere : 31/03/2012

Toki wo Tomete Empty
MesajSubiect: Re: Toki wo Tomete   Toki wo Tomete EmptySam Mar 31, 2012 8:40 am

  • Ofta lung deja fiind obisnuita cu acele scuze pe care din pacate le folosea mereu si pe ea o dezamageau,totusi stia ca scuzele lui erau reale si ca probabil doar fu stresat de acel maneger chiar daca si ea avea acele probleme niciodata nu ii inchisese lui in fata si nici nu o ignora.Era destul de suparata insa stia ca nu putea fi suparata pe el prea mult, era totalamente un baiat zapacit insa si dragut de aceea ii era greu sa reziste zambetul lui si la acel accent mult prea dulce.Zambi slab usor fals aprpiinduse de el,il lua de mana mangaindu-l antebratul cu degetele ei lungi privindu-l calma.
    -Bine dar...nu ma mai ingrijora,te rog... zise usor zamind calm.O speria cumpit defapt ca nu dadu de el si nu stia daca este bine sau nu lucru ce o dispera.
    Isi lasa capul pe bratul sau asezanduse langa el pe iarba privind in sus la cerul albastru care din aceasta padure nu parea atat de poluat.Se simtea ca in Twilight drept ce era,era penibil insa se simtea bine si mai bine ca zapacitul ei iubit era acolo.
    Te iubesc... isi misca usor buzele zicand aceste doua cuvinte miscandu-si capul catre el avand o privire serioasa insa un zambet dulce si cald pe buze.
Sus In jos
Robertt d'Noir
Admin
Robertt d'Noir


Mesaje : 4
Data de inscriere : 31/03/2012

Toki wo Tomete Empty
MesajSubiect: Re: Toki wo Tomete   Toki wo Tomete EmptyDum Apr 01, 2012 1:30 am

  • Zâmbi. Ştia şi el că era fals acel zâmbet pe care îl primi de la ea. Şi o înţelegea. Şi el era supărat pe el însuşi. Oricât de urât ar suna asta, s-ar bate. Îi ascult cuvintele aşteptând să urmeze încă ceva, să îl certe sau ceva. Nu ştie Lena cât de mult o iubeşte. Nici el nu ştie exact, de fapt. Îşi strânge buzele, gândindu-se la ce ar putea să îi spună. Nu are nicio sucză nici măcar agreabilă. Oftează adânc.
    " Promit să nu se mai întâmple... " rosteşte lsăând capul în jos ca un copil mic care tocmai a fost certat.
    O strânge în braţe puternic când bruneta îşi pune capul pe umărul lui şi zâmbeşte mai liniştit acum. Îi ascultă cele două cuvinte plin de satisfacere. Măcar ele erau adevărul pur. Şi eu... rosteşte, sărutându-i fruntea uşor, jucându-se cu firele ei de păr.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Toki wo Tomete Empty
MesajSubiect: Re: Toki wo Tomete   Toki wo Tomete Empty

Sus In jos
 
Toki wo Tomete
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bloody Rose :: Înafara oraşului :: Pădurea-
Mergi direct la: